HomeRegionalni basketABA ligaFMP preplivao Moravu za novu pobjedu

FMP preplivao Moravu za novu pobjedu

Košarkaši FMP-a su nezaustavljivi u novoj sezoni, oni su protiv Borca iz Čačka došli do nove pobjede (80:77), njihove devete iz 11 kola u ovoj sezoni. Jedine dvije ekipe koje su bile bolje od tima iz Železnika su Partizan i Budućnost.

Već nekoliko puta tokom sezone je svim pratiocima košarke na području Balkana bilo jasno da FMP neće biti lak zadatak ni za jednu ekipu na Jadranu, a to pokazuju i iz kola u kolo. Padali su Igokea, Mornar, Mega, Cedevita Olimpija… Kao što je gorepomenuto, pali su svi osim Budućnosti i Partizana.

Nova žrtva je ekipa Borca koja je bila bolji rival tokom 38 minuta susreta, ali upravo, ta dva minuta su donijela i prevagu u ovom meču.

Imao je Borac prednost od 15 poena posle prve dionice, tada se već činilo da će doći do pobjede i da će uspjeti da “odbrane” svoj domaći teren, međutim, već u narednom djelu igre, FMP je uzvratio i prepolovio njihovu prednost.

Nastavio je FMP da briljira i u trećem delu igre su već aposlutno poravnali rezultat, te su tako u posljednju četvrtinu ušli izjednačeni – 63:63.

Najefikasniji igrač na meču bio je Geret Nevels iz FMP-a sa 23 poena, dok je na drugoj strani najbolji bio Ivan Marinković sa 17 poena.

Sve je stalo u posljednjih 10 minuta, ponovo su “Panteri” bili ti koji su jurili rezultat tokom čitave igre, da bi na kraju uspeli da iskoriste nekoliko promašaja rivala, Brajs Džons je bio siguran sa linije slobodnih bacanja i sve je to bilo dovoljno za novu pobjedu.