HomeRegionalni basketABA ligaFMP u derbiju bolji od Mornara

FMP u derbiju bolji od Mornara

Mornar je izgubio derbi protiv FMP-a 92:83, u meču u kojem su Barani bili u igri do poluvremena. Igra izabranika Mihaila Pavićevića, u oba pravca, “raspala” se u trećoj četvrtini, kada je domaćin i zapečatio sudbinu Mornara i nanio mu treći poraz u ligi.

FMP je, tako, stigao do petog trijumfa u šest kola, a nakon dvije godine je prvi put savladao Mornar na svom parketu…

FMP-u je na startu meča trebao minut da povede 5:0, a Mornaru nešto preko dva minuta da upiše prve poene na meču (Šehović za 5:2). Domaćin je u prvih 10 minuta konstantno vodio, do sedam poena (15:8), ali je Mornar uvijek uspijevao da se vrati na zaostatak od pola koša, koliko je bilo i na kraju dionice (19:18).

Druga četvrtina, koju je zbog dva faula (drugi je zaradio u finišu prve dionice, kada je i izašao iz igre) propustio plej Mornara Derik Nidam, bila je prava revija koševa i loših odbrana na obje strane. FMP-u su pripale prve dvije trećine ove dionice, jer je na tri i po minuta prije odmora stigao do 13 poena prednosti (42:29).

Mornar se, međutim, vratio do poluvremena, prvo sa serijom 5:0, a onda i drugom serijom od 7:0, za minus dva (44:42), na 75 sekundi prije kraja četvrtine. Trojkom Markote, 44 sekundi prije kraja, Barani su stigli i do prvog izjednačenja na meču, ali je 20-tak sekundi kasnije na drugoj strani uzvratio Uskoković, i donio tri poena prednosti domaćinu na poluvremenu.

Odluka je pala u trećoj četvrtini, u kojoj je Mornar držao priključak u prva tri minuta (57:51), a onda je FMP serijom 7:0 pobjegao na 64:51, da bi minut prije kraja domaćin stigao i do 17 poena prednosti (72:55) i tada prelomio meč, a onda je u posljednjoj četvrtini rutinski priveo meč kraju…

Mornar u sljedećem kolu, 17. novembra, dočekuje Zadar.