HomeFMP ubjedljiv protiv Zadra
Array

FMP ubjedljiv protiv Zadra

Košarkaši FMP-a pobijedili su Zadar rezultatom 94:67 u prvom meču devetog kola ABA lige.

FMP je razbio Zadrane, upisao šestu pobjedu i protivnika ostavio na samo jednom trijumfu do sada, koji su zabilježili u prethodnom kolu.

Gosti su se solidno držali u prvoj četvrtini, u jednom trenutku vodili, ali se brzo sve raspalo. Već na poluvremenu FMP je došao do +21.

U trećoj četvrtini ekipa iz Železnika nastavila je da dominira i povećala svoju već ogromnu razliku, pa je pred poslednjih deset mnuta bilo +30. U poslednjem kvartalu Zadar je uspio da tek za nijansu ublaži poraz.

Najefikasniji kod pobjednika je bio Ogben Ulubaj sa 16 poena, a pratili su ga Marko Pecarski sa 15 i Stefan Đorđević sa 13. Vrijedi napomenuti da je Pecarski imao najveću minutažu ove sezone (18 minuta) i da je prvi put od prvog kola bio dvocifren.

Na drugoj strani dvocifreni su bili Dominik Mavra sa 17 i Domagoj Vuković sa 14 poena.