HomeINObasketGalatasaray izborio majstoricu s Anadolu Efesom

Galatasaray izborio majstoricu s Anadolu Efesom

Galatasaraj je dobio četvrti susret polufinala play-offa protiv Anadolu Efesa rezultatom 86:81 (16:23, 26:20, 24:21, 20:17) najviše zahvaljujući tome što je Di Bost ostao hladne glave i mirne ruke u ključnim trenucima.

Bost je utakmicu završio sa 20 poena, uključujući i trojku kojom je Galatu odvojio na 82:74 na četiri minuta do kraja. Efes je uspio da se približi na pet poena minuta (86:81) uz dva minuta na semaforu, ali do posljednjeg zvuka sirene šampion Evrope nije mogao da postigne ni jedan jedini poen…

Vasa Micić bio je najefikasniji igrač utakmice sa 23 poena uz šest skokova, Šejn Larkin je na 17 poena imao i pet asistencija, dok je Ilajdža Brajant skupio 13 poena i osam uhvaćenih lopti.

Kod domaćina Devon Blekšir je pobjedi doprinio sa 18 poena i pet skokova, dok je Moris Ndur dopisao 12 poena.

Eliminaciona utakmica igra se u subotu, a domaćin je Efes.