Gran Canaria je odabrala da ne bude član Eurolige naredne sezone, već da se, kao i prethodne, takmiči u Eurokupu.
Kako joj je kao pobjedniku drugog ranga evropskog klupskog takmičenja slijedovala pozivnica za najelitnije društvo, španska ekipa imala je priliku da zaigra u Euroligi od jeseni.
To ipak, neće biti slučaj.
Kada se pojavila informacija da je klub dobio najvećeg sponzora u istoriji, kompaniju Dreemland, sa kojom je potpisao ugovor na šest godina, činilo se da je napravljen odlučujući korak ka Euroligi. Međutim, došlo je do obrta, pa će Gran Canaria i u narednoj sezoni biti dio Eurokupa.
Kako se navodi, razlog su finansije.
Tako će šansu u elitnom takmičenju vjerovatno ponovo da potraži Valencia.
Konačan spisak učesnika Eurolige u narednoj sezoni trebalo bi da bude objelodanjen do kraja juna.


