HomeBhbasketLiga BiHIgokea odnijela bodove iz Mejdana (FOTO)

Igokea odnijela bodove iz Mejdana (FOTO)

Košarkaši Slobode u 8. kolu Lige 6 dočekali su ekipu Igokee u dvorani Mejdan. Pobjeda na kraju utakmice pripala je igračima iz Laktaša  rezultatom 69:79.

Domaći su poveli 6:0, a onda je Milosavljević vezano isto toliko poena za 6:6. Uslijedila je serija slobodnih bacanja za Igokeu 8:0, tri lične za Sejfića, ali Sloboda odbija napad i trojkom Brewtona odlazi na 20:11 zbog čega gosti traže time-out.

Jošilo i Filipović vezali su trojke, odgovorio je Brewton, a prvi period okončan je rezultatom 23:19.

Serijom 6:0 Igokea preokreće rezultat na 23:25 i prvo vodstvo. Slijedi time-out Slobode

Trojkama Boškovića i Jeremića Igokea ide na 25:31. Jeremić pogađa trojku za 27:34, a potom Milosavljević sa slobodnih bacanja na 27:35.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 31:43. Kod Slobode Brewton je postigao 12, a Gutić 10 poena. Kod Igokea Milosavljević je postigao 12, a Filipović 10 poena.

Vanjskim šutem Igokea je povećavala prednost do maksimalnih +17. Treći period završen je rezultatom 53:61.

Plus osam gosti održavaju do 35. minuta. Na 63:71 gosti traže time-out. Sloboda je trojkom Čerkezovića stigla na 67:73, ali je Jeremić uzvratio za 67:76.

Do kraja je Igokea očuvala prednost i upisala trijum od deset poena prednosti.

Najefikasniji kod Igokee bio je Milosavljević 17, Jošilo 14, Kondić i Filipović 12 i Jeremić 11 poena.

Gutić 20, Brewton 16 i Bojić 10 poena istakli kod Slobode.