Igračice Lavova iz Brčkog nisu došle na utakmicu 1. kola Lige BiH za košarkašice u Banoviće.
Lavovi su plasman u Ligu BiH ostvarili kroz sistem KS RS te su se povinovali odlukama tog Saveza iako dolaze iz Brčko distrikta.
Utakmica, shodno propozicijama, trebala bi se registrovati službenim rezultatom u korist Banovića, a Lavovima pored novčane kazne treba se oduzeti i bod. Ukoliko ŽKK Lavovi ne odigraju još jednu utakmicu u nastavku sezone automatski će biti izbačeni u niži rang.
TIA


