Novi selektor ženske reprezentacije Bosne i Hercegovine Miloš Pavlović pokušao je u internim razgovorima vratiti nekoliko košarkašica koje su se ranije oprostile od nacionalnog dresa.
Međutim, kaže on, nije uspio niti jednu bivšu Zmajicu da promijeni svoju odluku.
Za neke postoje opravdanja, ali za neke baš i ne. No, istina je da još uvijek na račun petog mjesta reprezentacije Bosne i Hercegovine na Eurobasketu potpisuju ugovore.
Bar zbog toga, kada već igraju, bilo bi pošteno i da pomognu mlađim reprezentativkama u nastojanjima da i one dođu do Eurobasketa. Ovako imamo naglu smjenu generacije… Svaki dalji komentar je suvišan, ali jedno je sigurno bez statusa reprezentativke BiH nikada ne bi igrale na Evropskom i Svjetskom prvenstvu. Nikad!
E.S.


