HomeBhbasketKo sa Zlatibora vidi Orlando: Kako su igrači pozitivni na COVID-19?!

Ko sa Zlatibora vidi Orlando: Kako su igrači pozitivni na COVID-19?!

Sportski direktor Aba lige Milija Vojinović okvalifikovao je “balon” Aba lige 2 na Zlatiboru kao uspješno organizovan, ali je izbjegao da napokon da pojašnjenje koliko je igrača iz 14 klubova sa te planine otišlo kućama kao COVID pozitivni.

Ne sumnjamo da su organizatori preduzeli sve neophodne mjere, ali sumnjamo da su svi odradili svoj dio posla onako kako je bilo naloženo.

O tome, Milija, naravno ne govori, a ni o igračima koji su “fasovali” koronavirus na Zlatiboru.

Ne govori o tome da li je Aba liga odriješila kesu i zarad zdravlja košarkaša izvršila dodatna neophodna testiranja ili je bezdušno poručila klubovima da oni o svom trošku testiraju igrače koji imaju simptome ili su zaraženi.

No, evo njegovih riječi:

“Odličnom saradnjom svih učesnika u organizaciji ovog turnira, svakako je u svijet otišla veoma pozitivna slika o Zlatiboru i ABA ligi jer nije bilo lako organizovati takmičenje u ovako teškim uslovima s obzirom da smo svi opterećeni pandemijom i da moraju da se poštuju strogi protokoli”, izjavio je Vojinović.

Aba liga se čupa iz gluba u koji su dospjeli zahvaljujući prepucavanjima i obračunima. No, nekad je dobro pogledati istini u oči i priznati kako je organizacija na Zlatiboru bila solidna, ali da je mogla biti bolja, prvenstveno sa aspekta zaštite igrača i stručnih štabova.

Zlatibor je daleko od Orlanda kao i Aba 2 liga od NBA lige.

E.Sk



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije