HomeINObasketNBAKevin Durant objasnio zašto želi ići iz Netsa

Kevin Durant objasnio zašto želi ići iz Netsa

Kevin Durant proteklog je ljeta zatražio pa silom prilika povukao zahtjev za odlaskom iz Brooklyn Netsa, koji su nakon očajnog početka nove NBA sezone smijenili trenera Stevea Nasha i suspendirali Kyrieja Irvinga zbog kontroverzi s objavljivanjem linka na antisemitski film, nakon čega se nije dovoljno jasno ispričao Židovima.

Ćudljivi NBA superstar, koji se radije prepucava s fanovima na Twitteru nego razgovara s medijima, u ekskluzivnom je intervjuu za Bleacher Report otkrio pozadinu svoje želje za odlaskom i objasnio da je sada puno sretniji u klubu, koji je proigrao pod novim trenerom Jacqueom Vaughnom, barem do poraza od LA Lakersa te posebno od Sacramenta, u kojem je primio 153 poena.

O zahtjevu za trejd

“Nije mi bilo teško tražiti trejd jer se radilo samo o košarci. Rekao sam im da mi se ne sviđa kako se pripremamo. Ne volim raspucavanja, nego ozbiljne treninge. Trebam više, želim raditi na više stvari. Držite me uračunljivim, vičite na mene ako će to doprijeti do svih ostalih. Želim da radimo na više uigranih akcija.

To su stvari koje sam tražio od njih. Nisam tražio da sve bude po mom i da meni na svaki način olakšaju život. Ma kakvi! Želio sam da svima život bude lakši, pitajte Stevea Nasha. Govorio sam da trebamo više vježbati akcije na treninzima. O tome se radilo.

Nitko nije bio sa mnom na istoj valnoj duljini, ali Jacque Vaughn jest. Žalio sam se tijekom ljeta jer ne rastemo dovoljno kao momčad. Želim da nas se poštuje u košarkaškom svijetu, a ne da protivnički igrači govore da smo prevare. Ne želim biti u takvoj momčadi jer kad svi igramo loše, znate tko je jedini čovjek kojeg će kritizirati. Zato sam tražio trejd.”

O novom treneru Vaughnu, donedavnom Nashovom pomoćniku

“Volim dobre treninge, volim dobru pripremu, volim dobru energiju, a iskreno, to smo počeli pokazivati. Treneri rade odličan posao, bez obzira na zadnje dvije utakmice. Dobro smo se pripremali, dečki žele pobjeđivati, borimo se najviše što možemo. To je sve što zaista trebam.

Nedostajale su nam dobra priprema i odlična energija da izgradimo pravu momčadsku kemiju, ali mislim da je sad gradimo. Imamo igrače koji ulaze i izlaze iz postave, ali mislim da su dečki počeli shvaćati kakva im je uloga u kojoj situaciji. Zabavno je, bez obzira na utakmice poput ove zadnje.”

O suigračima i igranju bez Irvinga i Simmonsa

“Zabavno je orati s tim likovima, zabavno je orati sa Jacqueom, zabavno je pokušavati se staviti u poziciju da pomognem ostalima da budu bolji. Učim ovu igru uz sve te lude obrane koje šalju na mene svaku večer. Nikad ne znam kako će me neka momčad braniti. To mi pomaže mentalno da kao igrač vidim stvari usporenije, igram malo usporenije.

Ponekad moram proći kroz pet igrača, ali zabavno je to prolaziti jer me čini boljim igračem. Ako mogu iskusiti sve situacije u ligi, moja karijera je kompletna. Iskusio sam sve: osvajanje prvenstva, rookie godine, All-Star utakmice i naslovi MVP-ja, slobodno tržište, zahtjev za razmjenom, Olimpijske igre… Sve sam ostvario u ovoj ligi.

U ove dvije godine iskusio sam stvari koje nisam očekivao, suigrače koji ulaze i izlaze iz postave, loše igre, sedmo mjesto i poraz metlom u play-offu. Sva ta sranja. To je dio lige, dio svačijeg puta. Samo zato što moram to prolaziti, ne znači da sam nesretan.

Vidio sam puno igrača koji prolaze kroz sranja u ovoj ligi, a sad imam i vlastitu perspektivu na to. Sve je u doživljavanju različitih iskustava dok igram, imam ograničeno vrijeme kao NBA igrač, ne mogu ovo raditi zauvijek.”

O ulozi vođe

“Nisam vođa? Što to uopće znači? Puno ljudi kaže da nisam lider jer nisam rekao Kyrieju da se cijepi. Ma daj. Ili jer ga nisam osudio kad je napustio momčad i živio svoj život. Pa neću govoriti odraslom čovjeku što smije i ne smije raditi sa svojim životom i secirati njegove poglede na svijet.

Možemo razgovarati i razmijeniti svoje poglede o nekoj temi, ali ne moraju svi znati za to jer smo odrasli ljudi. Ne funkcioniram tako.

Ne trebam pokazivati i govoriti svima što radim sa suigračima samo da bi me svi mogli pumpati i govoriti mi da sam šef ili vođa. Drugi možda to trebaju, ja ne. Ne dolazim novinarima i tražim da napišu priču o meni, ali poštujem ih i uvijek govorim ono što mislim, čak i nakon teških poraza.”

O svojoj ostavštini

Pogledajte nam petorku: Edmond Sumner, Royce O'Neale, Joe Harris, Nic Claxton i ja. Nije da ih ne poštujem, ali što očekujete od ove skupine? Očekujete da pobijedimo jer ja igram? Ako gledamo kroz tu prizmu, očekujete da igramo dobro jer je broj 7 na terenu.

Ja se zaista zabavljam. Volio bih da me čujete za vrijeme utakmice. Kad bih češće nosio mikrofon, ljudi bi me prestali pitati jesam li sretan. Uživam u svakom trenutku na ovom jebenom terenu, dijelom zato što sam potrgao Ahilovu tetivu, dijelom i zbog pandemije, jer nisam znao hoćemo li više ikad igrati, hoću li ja ikad više igrati.

Samo sam mislio kako to ne može biti kraj. Zaista uživam u svakom trenutku na terenu. To je dio profesionalizma. Moram slušati trenere, moram pogađati šuteve, moram biti agresivan i razgovarati sa suigračima na pravi način. To je putovanje i borba.

Sva ta sranja o tome kako moram osvojiti još nešto prije nego što odem da bi mi ostavština bila prava, to su gluposti. Moja ostavština temelji se na tome što Cam Thomas (mladi suigrač iz Netsa) uči od mene, što mu može pomoći za 10 godina.

Ono što sam napravio s Andreom Robersonom (bivšim suigračem iz Thundera), samopouzdanje koje sam mu pomogao izgraditi dok je bio u ligi, to je moja ostavština. Biti u stanju igrati s Russellom Westbrookom, Stephom Curryjem i Kyriejem, a ostati svoj, to je moja ostavština.To je moja bit, to je ono što donosim igri.

In



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije