Portal BHbasket je sinoć prenio, a potom i u posljednjem pasusu naveo kako izražava sumnju da je saopštenje KS Herceg-Bosne pravovaljano. Jutros smo podsjetili da je saopštenje objavljeno bez potpisa i pečata, a maločas je na našu adresu stiglo pojašnjenje iz KS HB koje prenosimo u cijelosti:
Poštovani,
Ponukani zadnjim medijskim člancima koji su nastali kao rezultat neodgovornog
prosljeđivanja medijima neslužbene e-mail prepiske između članova UO KS BiH i kasnijeg
vađenja iz konteksta dijelova koji bi u naslovu trebali podići gledljivost pojedinih portala ,
službeno s potpisom i pečatom ispod potvrđujemo:
1. Košarkaški savez Herceg Bosne i njihovi predstavnici u tijelima KS BiH su od svog
osnutka uvijek bili i biće za vladavinu konstruktivnog dijaloga , snage argumenta,
sportske vizije, košarkaškog talenta i principijelnosti, kako bi košarku u BiH
oslobodili svih utjecaja ultimatuma, nedosljednosti i površnosti.
2. Košarkaški savez Herceg Bosne nije asocijacija koja silom i snagom institucionalnih
mišića prisiljava svoje klubove da pristanu na odluke koje narušavaju njihovo
svakodnevno funkcioniranje. U konstruktivnom dijalogu sa svim prvoligaškim
klubovima članovima KSHB, uzimajući u obzir trenutnu situaciju s covidom 19 a u
cilju zaštite košarke u BiH, donijeli smo odluku da će klubovi članovi KSHB
sudionici premijer košarkaške lige BiH u sezoni 2020-2021, nastupiti u istoj od
početka. Klubovi su upoznati s istom odlukom s kojom su se složili.
U nadi vjerodostojnog objavljivanja ovog demanta primite naše srdačne pozdrave!
KS HB



