HomeBhbasketLiga BiHKošarkaši Kaknja u Vogošću idu po pobjedu

Košarkaši Kaknja u Vogošću idu po pobjedu

Poslije pauze od dvije sedmice, u nedjelju košarkaši igraju utakmicu četvrtog prvenstvenog kola – gostuju u Vogošći, a tamo ih čekaju i bivši igrači Kaknja: Peljto, Maksimović i Tuljković

Petnaestodnevna prvenstvena pauza uslijedila je poslije meča sa sarajevskom Bosnom u kojem se, bez obzira na poraz (90:80) vidjelo da forma košarkaša Kaknja ide uzlaznom linijom. Kada je tu liniju trebalo podići bar za jednu ljestvicu više uslijedila je pauza u kojoj su Kakanci trenirali ali nisu našli jakog protivnika za kontrolni meč i podizanje dostignute forme.Odigrana je jedna humanitarna utakmica, u Fojnici sa A-1 ligašem Travnikom kojeg su „kakanjski kraljevi“ dobili sa 62:35.

U četvrtom kolu, a trećem ovosezonskom susretu KK Kakanj će odmjeriti snage sa ekipom Vogošće u KSC Vogošća u nedjelju 5. novembra 2017. godine u 19,00 sati. Pošto su se i navijači zaželjeli utakmica najdražeg Kluba, očekuje se da će Josip Pandža i njegovi puleni imati značajnu podršku na ovom gostovanju.

Kakanjci su blagi favorit u ovom duelu, ali njihov strateg poziva na oprez jer su domaćini poslije dva poraza od Slobode u Vogošći i Širokog na gostovanju u ovom duelu neće ništa prepustiti slučaju i računaju na pobjedu:
-Vogošća je ozbiljan napadački tim. Puno se toga u njihovoj igri vrti oko trojke Maksimović – Peljto – Tuljković. Igraju sjajno pik i moramo biti agresivni, borbeni i koncentrirani cijeli susret ukoliko želimo doći do pobjede. Nadam se ozbiljnom pristupu našeg tima i borbi za svaku loptu, a rezultat onda neće izostati, rekao je trener košarkaša Kaknja Josip Pandža.

U taboru Kaknja vlada sjajna atmosfera, a Pandža i njegovi pomoćnici za duel sa Vogošćanima mogu računati na sve momke. Kakanjci su u dosadašnja dva susreta upisali jedan trijumf protiv Mladosti (83:79) i poraz od Bosne Royal (90:80).

KakanjLive



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije