HomeKrka šokirala Budućnost
Array

Krka šokirala Budućnost

Košarkaši Budućnosti VOLI izgubili su večeras u Novom Mestu od ekipe Krke u meču 15. kola ABA lige, rezultatom 73:72

”Plavi” su u tvrdoj prvoj dionici stekli 6 poena viška (12:18), ali je domaćin sredinom druge preuzeo kontrolu i u nekoliko navrata stekao dva puna posjeda viška.

Međutim gosti iz Podgorice su u finišu poluvremena serijom 7:0 (Kobs 1, Martin 4, Nikolić 2), napravili preokret i na veliki odmor pošli sa minimalnom prednošću 35:36.

U trećoj dionici gledali smo rezultatsku klackalicu. Budućnost je vodila 44:48, a onda je na scenu stupio Kouzi koji je počeo da pogađa sve što mu je dopalo šaka, pa je Krka u posljednjih 10 minuta ušla sa prednošću 56:54.

Na startu završne četvrtine Slovenci su poveli 62:57 nakon trojke Jošila, a odgovorio im je Šon Kilpatrik ličnom serijom od 5:0, za izjednačenje 62:62.

Uslijedio je period igre koš za koš, do ulaska u posljednji minut, kada je pri rezultatu 70:70 Hasan Martin fauliran na ofanzivnom skoku. Američki centar je pogodio jedno od dva bacanja (večeras 1/6), za vođstvo 70:71.

U narednom napadu Krke loptu je izgubio Džons, a na drugoj strani je 14 sekundi prije kraja fauliran Kobs, koji je takođe bio polovičan sa linije bacanja (70:72).

Krka je krenula u posljednji atak, a odgovornost je preuzeo Kouzi, koji je pogodio trojku preko ruke, 2 sekunde prije kraja – 73:72.

Trener gostiju Mijović je odmah pozvao tajm-aut, na kojem je nacrtao akciju za Martina, koji je promašio zicer sa zvukom sirene. Četvrti ovosezonski poraz ”plavih”, rezultatom 73:72.

U timu iz Podgorice najefikasniji je bio Kobs sa 17 poena, pratio ga je Kilpatrik sa 16, a Martin ih je dodao 11.

U pobjedničkoj ekipi istakli su se Kouzi sa 21, Ramljak sa 16 i Jošilo sa 14 pogodaka.