Mega je u okviru 20. kola ABA lige savladala Krku u Novom Mestu sa 106:91 i tako joj znatno zakomplikovala borbu za opstanak.
Krka je šuterski sjajno započela utakmicu, što joj je omogućilo da u ranoj fazi stekne prednost od 13:7. Mega je u nastavku pronašla svoj napadački ritam, stigla čak i do preokreta, ali je Krka prvu četvrtinu zatvorila serijom 7:2 i tako vratila vođstvo od dva poena pred pauzu (29:27). Drugu četvrtinu obilježile su pretežno mini-serije na obje strane terena, ali je na poluvreme definitivno kao zadovoljnija mogla da ode ekipa Mege, shodno tome da je imala zalihu od tri poena prednosti – 52:49.
Tokom treće četvrtine su se ekipe smijenjivale u vođstvu sve do četiri minuta pred kraj, kada Mega pravi seriju 12:3 i tako stavlja rezultat pod svoju kontrolu. Zaliha od osam poena bila je sasvim korektan osnov za sjajnu igru Mege u četvrtoj četvrtini koja je primorala protivnika da podigne bijelu zastavu.
Najefikasniji igrač u sastavu Krke bio je Leon Stergar sa 21 poenom, dok se kod Mege istakao Uroš Plavšić sa 32.
Krka ostaje na skoru 4-16 i nalazi se kao prva iznad zone ispadanja (13. mjesto), dok je Mega sedma na tabeli sa učinkom od 10 pobjeda i 10 poraza.


