HomeBhbasketReprezentacijaMože li Ismo zamijeniti Juku: Ginut ću za državni dres!

Može li Ismo zamijeniti Juku: Ginut ću za državni dres!

Sjajni centar, koji je svojevremeno bio najbolji košarkaš bh. prvenstva, već neko vrijeme se nadao da će dobiti poziv u redove Zmajeva, ali to se “uporno” nije dešavalo. Mnogi su skloni konstataciji da je trebao biti u timu BiH još u prošlim kvalifikacijama za EP, ali tadašnji selektor Damir Mulaomerović nije našao mjesta za njega u svojim planovima, iako bi igrač njegovih kvaliteta vjerovatno dobro došao reprezentaciji nakon što se povrijedio Andrija Stipanović, a Jusuf Nurkić ostao bez adekvatne zamjene.

“Ne bih komentarisao to što se dešavalo u prošlosti. Selektor je imao svoje vizije, desilo se to što se desilo i tu je priča završena. Okrećem se budućnosti, veoma se radujem što ću sada biti u ekipi koju predvodi stručnjak kakav je Duško Vujošević. Ponosam sam, zaista, zbog poziva. Ovo je šlag na tortu, nakon jedne dobre sezone”, govori Sejfić.

A sezona je zaista bila besprijekorna za 23-godišnjeg gorostasa iz Prozora. Igrajući za PVSK iz Pečuha, prosječno je bilježio 16,8 poena i osam skokova po meču, a izabran je i za najboljeg centra mađarskog prvenstva. Svjestan je, ipak, činjenice da je poziv u bh. selekciju uslijedio nakon što su učešće u pretkvalifikacijama otkazali Mirza Teletović i Jusuf Nurkić.

“Nurkića će biti teško zamijeniti, nema dileme. Svi znamo kakav je to igrač, čak i u NBA je pokazao klasu. Ja znam da je meni, kao centru, sada zadatak što bolje “pokriti” njegovu poziciju. Ali, svi koji smo tu pokušat ćemo nadomjestiti njegov izostanak, kao i neigranje Mirze Teletovića. Meni lično je velika čast nositi državni grb, spreman sam dati sve od sebe, ginuti za svaku loptu, to valjda ne trebam ni naglašavati”, ističe Sejfić, kojeg mnogi opisuju kao velikog fajtera, upornog i požrtvovanog igrača.

Naglašava i kako je relativno upoznat s kvalitetima protivnika BiH u pretkvalifikacijama, selekcijama Švedske, Armenije i Slovačke.

“Šveđane sam gledao protiv naših još u prošlim kvalifikacijama. Dobri su, odlično vođen tim s klupe, njihov selektor, a naš zemljak Vedran Bosnić radi pravu stvar. Loša vijest bi bila da mu se, na ionako solidnu ekipu, još odazovu Taylor iz Reala i Eriksen iz Barcelone. Znam i da Armenci i Slovaci imaju po jednog Amerikanca u ekipi. Neće biti lako, ali opet vjerujem da smo kvalitetniji od svih protivnika i da ćemo se izboriti za plasman u kvalifikacije za SP”, kaže Sejfić.

Sa PVSK-om je, otkriva, završio saradnju, iako Mađari vjerovatno ne bi imali ništa protiv da ostane u novom klubu.

“Vrijeme je za nove izazove. Sigurno je da mijenjam klub, ali zasad ne bih ništa otkrivao, neka to ostane mala tajna. Sve ću otkriti za nekih 15-tak dana. Sada sam ionako posvećen reprezentaciji, o svemu ostalom više ću razmišljati nakon utakmica sa Zmajevima”, zaključuje Ismet Sejfić, novi centar reprezentacije BiH.

www.scsport.ba



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije