HomeINObasketMulaomerović: Bilo bi nepravedno da smo pobijedili

Mulaomerović: Bilo bi nepravedno da smo pobijedili

Košarkaši Cibone u srijedu su doživjeli prvi poraz u drugom krugu FIBA Europa kupa, nakon što ih je momčad francuskog Le Havrea svladala sa 113:106 u produžetku, a trener Damir Mulaomerović je nakon dvoboja izjavio da bi bilo nepravedno da je njegova momčad pobijedila.

Nismo bili pravi, nismo bili u utakmici, većina igrača. Timski smo jako loše reagirali, protiv ekipe koja ima par dobrih pojedinaca. Mislim da bi bilo i nepravedno da smo pobijedili, jer su oni dominirali gotovo cijelu utakmicu, rekao je nakon svog prvog europskog poraza na Ciboninoj klupi trener Damir Mulaomerović.

Igrali smo jako loše obrambeno. Tek smo s petorkom u posljednjoj četvrtini uspjeli pronaći tu neku energiju. Utakmica u Beogradu nas je dosta iscrpila psihički i fizički, ali sam ipak očekivao da ćemo pronaći snage i energije za bolju reakciju. Nadigrali su nas u svakom pogledu. Većinom utakmice nisam zadovoljan, dodao je Mulaomerović.

Filip Krušlin je s 18 koševa bio najbolji strijelac Cibone, a sve je poene postigao u drugom poluvremenu i produžetku.

Teška utakmica, ali davno smo je prije završnice izgubili. Uspjeli smo napraviti malo čudo i vratiti se nakon minus 24, ali mislim da nismo bili pravi večeras. Nažalost, to se vidjelo u svakom segmentu, rekao je Krušlin, koji je promašio slobodno bacanje u završnici regularnog dijela utakmice, pa još dva u produžetku pri rezultatu 101:107.

Cibona (2-1) je nakon tri kola još uvijek u poziciji koja vodi u osminu finala, a sljedeću će utakmicu odigrati 20. veljače u Rumunjskoj, kod Energije (1-2).

Situacija se zakomplicirala. Sve su momčadi prilično izjednačene. Probat ćemo negdje vani nadoknaditi ovaj poraz. Da smo večeras pobijedili, situacija bi bila puno lakša, zaključio je Mulaomerović.