MY TV će direktno prenositi Final four Kupa “Mirza Delibašić koji će se ovog vikenda odigrati u Areni u Bos. Gradišci. za ovaj sportski događaj MY TV je pripremio specijalni studio, gdje će prije i nakon svake utakmice govoriti igrači treneri klubova učesnika Kinđetovog Kupa.
Utakmice iz Arene u Bos. Gradišci prenosit će sportski komentatori Eldin Čamdžić i Bojan Govedarica. Za portal BHbasket-a o je nešto više rekao ALmir Šećkanović, direktor MY TV BiH:
“Posebna privilegija je prenositi utakmice koji Final foura Kupa koji nosi ime najboljeg sportiste svih vremena Bosne i Hercegovine Mirze Delibašića. Potrudit ćemo se da našim gledaocima u punom sjaju prezentiramo Final four iz Arene u Bos. Gradišci. Moram istaknuti da nam je izuzetno drago što će posredstvom MY TV biti poslana najljepša slika naše domaće košarke”, izjavio je Šećkanović.
Final four Kupa „Mirza Delibašić“ bit će održana u gradiškoj Areni 14. i 15. februara.
U petak, 14. februara, u polufinalnim mečevima od 17 časova i 30 minuta sastaju se „Široki“ i „Igokea“, a od 20 sati „Orlovik“ i „Bosna“.
Finale je na rasporedu u subotu, 15. februara, sa početkom u 18 časova.
Organizator završnog turnira je KK „Igokea m:tel“ iz Laktaša. branilac trofeja Kinđetovog kupa je ekipa Bosna Visit Sarajevo.
MY TV BiH svojim prenosima vratila je košarku u domove širom Bosne i Hercegovine, što je oduševilo mnogobrojne ljubitelje košarke.
N.S.