Sudije u NBA ligi više neće upozoravati navijače, odmah će ih izbacivati iz dvorane. Tako glasi novo pravilo koje je uvedeno u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu. Na mečevima pred start sezone navijači su išli da gledaju superstarove u akciji i tom prilikom dobili su i karticu sa upozorenjem. To će važiti u novoj sezoni i moraće publika da pripazi na ponašanje, više neće biti nikakvog “gledanja kroz prste”, već će biti primorani da istog momenta napuste meč.
“Dobili ste upozorenje da će svaki komentar, gest i/ili ponašanje koje je upućeno igračima, trenerima, sudijama ili drugim navijačima koje sadrži verbalno zlostavljanje ili bilo kakav napad koji utiče na samu igru, učesnike ili druge ljude u publici nije u skladu sa NBA pravilnikom o ponašanju publike. Ovo je prvo i jedino upozorenje koje ćete dobiti. Ukoliko poslije ovoga učinite nešto od navedenog odmah ćete biti izbačeni iz dvorane i neće vam biti refundiran novac”, piše na kartici.
Prethodnih sezona u nekoliko navrata dolazilo je do verbalnih sukoba između publike i igrača na terenu. Jedna takva situacija viđena je u martu ove godine na utakmici Los Anđeles Lejkersa. Tada je jedan čovek iz publike vrijeđao Rasela Vestbruka, što se nije dopalo eksplozivnom plejmejkeru. Ušao je u verbalni sukob sa njim, pa se na kraju umiješao i sudija. Sada takvih stvari više neće biti, već će ljudi koji budu radili tako nešto odmah biti udaljeni sa svojih mjesta.
Mondo


