HomeRegionalni basketABA ligaNemanja odveo Spars na vrh Lovćena

Nemanja odveo Spars na vrh Lovćena

Košarkaši Sparsa savladali su u gostima ekipu Lovćena rezultatom 74:68 u okviru 3. kola ABA 2 lige.

Spars je odigrao još jedan dobar meč, potvrdivši da ove sezone ima dosta kvaliteta i da bi se mogao boriti za jako visok plasman. Gostujući tim je kvalitetnu igru uspostavio od prve četvrtine koju je dobio rezultatom 18:15, a siguran je bio i u drugoj četvrtini nakon koje je imao solidnu prednost rezultatom 41:33.

Gosti svoju adekvatnu igru održali i u trećoj četvrtini u kojoj nisu dozvolili ekipi Lovćena da se približi te su na otvorenju posljednjeg perioda utakmice vodili rezultatom 58:52.

Do kraja meča, svojih šest poena razlike su uspjeli zadržati, te su meč dobili rezultatom 74:68. Aleksa Popović je za domaći tim ubacio 20 poena, a tome je dodao deset skokova i 3 asistencije. Kod gostiju, najbolji je bio Nemanja Protić sa 28 poena, 4 skoka i 3 asistencije.