Košarkaši Chicago Bullsa pobijedili su na svom parketu ekipu Philadelphia 76ersa rezultatom 113:111 te su se tako trijumfom u derbiju izdvojili na prvom mjestu Istočne konferencije NBA lige.
Ipak, nije izgledalo da će tako biti na osnovu početka utakmice. Philadelphia je nakon prve četvrtine imala čak 18 poena prednosti, a nju su održavali i do odlaska na odmor pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 75:56.
Početkom drugog poluvremena pokrenut je veliki preokret Bullsa koji je i realiziran do kraja utakmice. Uslijedila je drama u završnici, a na kraju je presudila trojka crnogorskog košarkaša Nikole Vučevića.
Inače, Bullsi su u jednom trenutku gubili čak 24 poena razlike, a ovo im je ujedno bio najveći povratak još od februara 2021. godine kada su nadoknadili minus od 25 protiv Detroita.
Vučević je ostvario double-double učinak od 19 poena i 10 skokova, a odličan je bio i Giddey s triple-doubleom (29 poena, 15 skokova i 12 asistencija). Maxey je bio najraspoloženiji kod 76ersa s 39 poena, a Embiid je postigao 20.
Chicago je prvi na tabeli Istočne konferencije sa šest pobjeda i jednim porazom dok je Philadelphia na drugom mjestu s omjerom 5-2.


