HomeINObasketNBANurkić nakon "metle" novi vlasnik negativnog rekorda u NBA

Nurkić nakon “metle” novi vlasnik negativnog rekorda u NBA

Košarkaški reprezentativac BiH Jusuf Nurkić je bio dio dobrih timova, ali u NBA plej-ofu nikako nema uspjeha.

Zapravo, ima istorijski loš učinak, prenosi Sport Klub.

Centar iz Bosne i Hercegovine dosad je odigrao 20 mečeva u doigravanju i ima svega tri pobjede, što je 15 posto, a to je najlošiji procenat u istoriji NBA među igračima koji su odigrali makar 20 plej-of mečeva.

Nurkić, koji u avgustu puni 30 godina, sada je dio tima Finiks Sansa koji je Minesota počistila u prvoj rundi (0-4) Zapadne konferencije, a u prethodna četiri navrata u doigravanju je nastupao sa Blejzersima.

Tokom serije sa “Vukovima“, Nurkić je prosječno bilježio 7,8 poena, 8,3 skokova i 2,8 asistencija po meču.



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije