Košarkaši Partizana u ponedeljak od 18 sati u “Beogradskoj areni” dočekuju ekipu Zadra u okviru 20. kola AdmiralBet ABA lige.
Crno-beli su u dosadašnjem delu sezone ostvarili 17 pobeda i samo dva poraza, što ih zajedno sa Budućnošću postavlja na vrh tabele. S druge strane, Zadar je trenutno na 10. poziciji sa skorom 10-9.
Trener Partizana, Željko Obradović, najavio je duel sa Zadranima:
„Zadar igra veoma dobro i ima specifičan stil košarke, koji praktikuju već godinama pod istim trenerom, tako da će ovo sigurno biti ozbiljna utakmica. Sećamo se kako je bilo u prvom susretu – utakmica je bila neizvesna do samog kraja, pa nam je potrebna dodatna energija i motivacija da igramo još jedan dobar meč“, rekao je Obradović.
Košarkaš Partizana, Dvejn Vašington, takođe je prokomentarisao susret:
„Sećam se prve utakmice, bila je izuzetno teška. Igrali su veoma dobro, što očekujem i od njih sutra. Moramo da izađemo sa dobrom energijom. Imali smo zahtevno duplo kolo u Evroligi, ali moramo da nastavimo sa dobrim igrama i odbranimo domaći teren“, izjavio je Vašington.
Iz tehničkih razloga, ulaz „zapad“ će biti zatvoren, a svi vlasnici ulaznica za ove sektore moći će da uđu na ulaze „jug“ i „sever“.


