HomeINObasketFIBA takmičenjaOmer Osvajač: Suljanović pokorio EP i odlazi na NCAA misiju!

Omer Osvajač: Suljanović pokorio EP i odlazi na NCAA misiju!

Omer Suljanović bio je najbolji košarkaš reprezentacije Austrije na Evropskom prvenstvu B divizije za igrače do 20 godina, koje se održava u armenskom glavnom gradu Yerevanu.

Dvadesetogodišnje krilo, visoko 203 cm, prosječno je bilježilo 21,7 poena po utakmici. Istakao se u pobjedi protiv Gruzije (89:78) sa 27 poena i 7 skokova, kao i u trijumfu nad Sjevernom Makedonijom (79:58), kada je zabilježio 19 poena, 7 skokova i 3 asistencije.

U susretu protiv Danske (90:83) ostvario je double-double učinak sa 15 poena i 12 skokova. I pored poraza od Holandije (69:79), Suljanović je upisao 23 poena i 6 skokova, dok je protiv Švicarske ubacio 24 poena, u meču koji je Austrija izgubila rezultatom 72:76, čime je ostala bez šanse za plasman u A diviziju.

U nastavku turnira, u borbi za plasman od 9. do 16. mjesta, Suljanović je protiv Švedske (71:90) postigao 17 poena, a protiv Bugarske (69:77) ponovo je bio najefikasniji sa 27 poena i 10 skokova.

Od naredne sezone, Suljanović će nositi dres američkog univerziteta UC Davis. Njegov dolazak u redove “Aggiesa” potvrdio je glavni trener Jim Les, bivši NBA košarkaš, koji je naglasio da mladi reprezentativac Austrije predstavlja idealan spoj moderne igre, fizičke spreme i košarkaške inteligencije.

n.S.



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije