HomeINObasketNBAPelicansi nadigrali Warriorse i oživjeli seriju, Rocketsi impresivnim nastupom vratili prednost (VIDEO)

New Orleans Pelicansi i Houston Rocketsi došli su noćas do pobjeda, Pelicansi do prve u seriji protiv Warriorsa, a Rocketsi su vratili vodstvo u seriji na svoju stranu, piše sportnet.rtl.hr

New Orleans Pelicans – Golden State Warriors 119:100 (1-2)

Golden State Warriorsi doputovali su u New Orleans u punom sastavu, sa Stephenom Curryjem koji je imao već jednu utakmicu u nogama, ali nisu uspjeli doći do treće pobjede u seriji. Pelicansi odnose sve zasluge za smanjenje na 2-1 u seriji, odigrali su fantastičnu utakmicu, dobili je sa 119:1oo i zasluženo smanjili zaostatak.

Anthony Davis predstavljao je priličan problem za Warriorse, nisu ga uspjeli zaustaviti te tu leži dio razloga zbog ovakvog ishoda. Još jednom se suradnja Davis – Rondo pokazala kobnom za protivnika koji nije imao nikakvo rješenje i nije uspio zaustaviti niti jednog od ove dvojice igrača.

Rondo je bio raspoložen, “punio” je loptama svoje suigrače, potpuno ih je razigrao i obrana Golden Statea tu nije uspjela usporiti domaćina, piše sportnet.rtl.hr.

Ključnu razliku Pelicansi su stvorili upravo u reketu, predvođeni Davisom nadskakali su Warriorse, imali su i gotovo 20 poena više ostvarenih u reketu, a upravo Davis bio je glavni razlog tome.

Završilo je 119:100, Pelicansi su stvorili razliku dobrim ulaskom u susret, a onda kada obično Warriorsi okreću stvari na svoju stranu, početkom treće dionice, nisu dozvolili gostima preuzimanje susreta u svoje ruke već su nastavili s odvajanjem i riješili pitanje pobjednika.

Rondo je upisao čak 21 asistenciju te pokazao koliko znači Pelicansima. “Ne možeš do asistencija bez suigrača. Odlično su se kretali i pogađali šuteve. No sve počinje s obranom. Uspjeli smo ih zaustaviti, odlaziti u tranziciju i dolaziti do dobrih situacija u takvoj igri”, ističe Rondo.

Davis je upisao 33 poena uz 18 skokova, Jrue Holiday 21 poen uz sedam skokova, a Nikola Mirotić 16 poena uz 13 skokova. Kod Warriorsa Klay Thompson ubacio je 26 poena uz sedam skokova, Kevin Durant 22 poena, a Steph Curry 19 poena uz šest skokova, piše sportnet.rtl.hr.

Utah Jazz – Houston Rockets 92:112 (1-2)

Houston Rocketsi vratili su break u seriji protiv Utah Jazza i ponovno vode u seriji. Nakon što su Jazzeri na krilima Mitchella i Inglesa ukrali pobjedu u prošlom susretu, Rocketsi su pokazali pravo lice u prvom dvoboju u Salt Lake Cityju, zaustavili su i Mitchella i Inglesa te glatko slavili za vodstvo 2-1.

Sve je bilo riješeno vrlo brzo, već do poluvremena Rocketsi su imali ogromnu prednost, taj poraz u Houstonu dodatno ih je motivirao i ušli su u utakmicu na najbolji mogući način.

Od početka sve je bilo na jednoj strani, razlika je samo rasla i Houston je izgledao nepobjedivo. Obrana Jazzera bila je posve nemoćna, na sve moguće načine Rocketsi su je probijali te su već na odmoru vodili s ogromnih 70:40.

Bilo je jasno kako domaćin ne može dostići taj zaostatak te su Rocketsi u drugom poluvremenu samo odradili posao do kraja te zasluženo visoko slavili bez da su dopustili Jazzerima ikakvu nadu u povratak.

Sve je počelo odvajanjem Rocketsa na 15:5, a od tog trenutka stvari su se samo iz minute u minutu pogoršavale za domaćina koji je vrlo brzo bio u zaostatku od 20 poena, piše sportnet.rtl.hr

Houston je pokazao pravo lice, odigrao utakmicu kakva se od njega i očekivala u ovoj seriji te ponovno ima vodstvo. Pred Jazzerima je težak posao, ako Rocketsi nastave na ovakvoj razini, serija bi mogla uskoro završiti. No, Utah je već jednom uspio slaviti i to u gostima stoga ga ne treba otpisivat nakon jedne ovakve utakmice.

James Harden i Eric Gordon upisali su po 25 poena, a Harden je imao i 12 asistencija. Kod poraženih Royce O'Neale bio je na 17 poena i pet skokova dok je Alec Burks dodao 14 poena.