Perfektno! Najslikovitiji je komentar organizacije “balona” u Sarajevu, odnosno u Hotelu “Hills”. Pokazali smo savremenoj Evropi gdje nam je mjesto, da imamo izvanredne uslove u nenormalnoj epidemiološkoj situaciji i da možemo sve preporuke sprovesti u djelo.
Nedavno smo razgovarali sa proslavljenim Emirom Mutapčićem. U jednom trenutku nam je rekao: Nikad više Sarajevo i BiH nisu imali dvorana, a u nikad težoj situaciji nije bio dvoranski sport!
Apsolutna istina. Dvoranski sport se mora vratiti na grane gdje je bio. Poređenje stadiona “Koševo” i dvoranu u “Hillsu” je najslikovitije.
Oronuli stadion, za čiju su obnovu potrebni milioni i kompleks “Hills” koji može odgovoriti izazovima pandemije COVID-19.
Nije samo “Hills” dvorana koja izgleda izvanredno. Posljednjih godina završena je dvorana na Grbavici, u Vakufu, u Gradišci, završava se u Kladnju, pravi se u Gračanici…
Dvoranskom sportu treba podrška. Ako je BHtelecom tri miliona nudio BHT Premijer ligi BiH i izgubio u natjecanju sa m:telom, pa nama bi bilo logično da tih već planiranih tri miliona usmjeri u dvoranski sport, ali da ne bude malverzacija i mahinacija.
Vjerujte da bi vrlo brzo imali ekipe i reprezentacije na koje bi bili ponosni, da imamo ciklus od 4 godina sa 3 miliona KM.
Fudbal jeste najpopularniji, ali je i jedini sport za koji se može reći da je samoodrživ, odnosno da je profesionalna i komercijalan. Ko je kriv NS BiH što nisu uzeli 20-ak miliona KM od samog plasmana na EURO. Oni sami!
Šta će dobiti Zmajice ako odu na EP. Tapšanje po ramenu, fotografisanje. E tako ne ide. KS BiH je položio važan ispit. Uvjereni smo da uz podršku države, BiH može biti domaćion EP za košarkašice. U Sarajevu, Tuzli, Zenici, Banja Luci…
E.Skokić


