U 2. kolu Lige Bosne i Hercegovine za opstanak košarkaši Posušja na svom parketu su deklasirali Orlovik iz Žepča rezultatom 93:73.
Domaći su tokom cijelog meča bili mnogo bolji protivnik i sasvim zasluženo stigli do trijumfa.
Gosti su dobili prvi period 25:19, ali su u trećem izgubili 24:7 i tu je bio ključ pobjede Posušaka.
Ivan Miličević je postigao 33 poena za Posušje, a kod Orlovika najefikasniji je bio Edo Preldžić sa 17.


