HomeEntitetske ligeHBPreokret Gruda za veliku pobjedu

Preokret Gruda za veliku pobjedu

Najzanimljiviji susret 16. kola prvenstva Herceg-Bosne odigran je sinoć u Čapljini. Gosti iz Gruda loše otvaraju utakmicu i već u prvoj četvrtini imaju dvoznamenkasti zaostatak. Kod domaćina trojac Jelčić, Jerkić i Radak postižu gotovo sve poene i održavaju prednost koja na poluvremenu iznosi +11 (38:27).

Sredinom treće četvrtine bude se gosti koji predvođeni iskusnim Goranom Jelčićem u par minuta od -11 dovode utakmicu u potupni egal. Izmjenjuje se vodstvo do samog kraja utakmice. Tri i po minute prije kraja Čapljina ima velikih 77:69, ali tu staje. Jelčiću se priključuju Andrijanić i Galić u napadu, a obrana postaje besprijekorna. Grude rade seriju 15:0 i odnose jako bitnu pobjedu u borbi za doigravanje konačnim rezutatom 77:84. Jelčić je susret završio sa 22 koša i po 4 asistencije i skoka. Andrijanić je postigao 17, a Galić 12 koševa dok je veliki doprinos dao i Smolić sa 9 koševa, 10 skokova i 4 asistencije. Kod domaćina Jerkić je imao 20 koševa i 16 skokova, Radak je dodao 18 poena i 15 skokova, a najviše je zabio Jelčić, 21.

Košarkaši Posušja su preživjeli gostovanje u Vitezu i odnjeli pobjedu rezultatom 70:75. Ante Begić postigao je 18, a Ante Ramljak 17 koševa dok je kod domaćina Grabovac postigao 24.
Široki II je odnio bodove u Čitluku protiv Brotnja, a Zrinjski II nije imao šanse na domaćem terenu protiv Tomislava kojeg je predvodio iskusni Baković sa 28 koševa. Prvoplasirani Student je dva dana ranije bez problema svladao Busovaču.

U sljedećem kolu Čapljina gostuje kod Širokog II i mora tražiti pobjedu kao iskupljenje za poraz protiv Gruda, ali i za ostajanje u utrci za prve 4 pozicije.