HomeRegionalni basketABA ligaPrimorska potopila i Mornar

Primorska potopila i Mornar

I košarkaši Mornara su na svojoj koži osjetili snagu debitanta u ABA ligi – nakon Partizana i Budućnosti, Primorska je “uzela mjeru” još jednom od kandidata za vrh tabele u regionalnom takmičenju – domaćin je slavio 101:83 (26:26, 20:21, 28:17, 27:19).

Izabranici Mihaila Pavićevića su bili u igri samo u prvom poluvremenu, u nastavku su “mornari” potpuno potonuli, primili su čak 55 poena, i doživjeli drugi poraz u ABA ligi, ukupno četvrti uzastopni, računajući i mečeve u FIBA Ligi šampiona.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu, serijom 8:0 je nakon tri minuta vodio 10:2, a onda je imao i plus 10 (14:4), nakon nešto više od četiri minuta. Do dva i po minuta prije kraja dionice (23:16), Primorska je držala sigurno vođstvo, ali je Mornar u finišu uspio da stigne do izjednačenja (26:26), trojkom Pulena na 30 sekundi prije kraja četvrtine.

Barani su početkom druge četvrtine kompletirali seriju od 8:0, za vođstvo od 31:26, a onda su novom serijom 7:0, sredinom četvrtine, i Barani stigli do prednosti od 10 poena (38:28). Ta prednost gostiju istopila se, međutim, do odmora, a pola koša prednosti (47:46) gostima obezbijedio je Damir Markota, košem uz zvuk sirene.

Iako je otvorena trojkom Nidama, za vođstvo gostiju od 50:46, treća četvrtina nije dobro prošla za Mornar, naprotiv. Primorska je brzo preokrenula, ali nije imala više od tri poena vođstva do 62:59. Tada se Primorska odlijepila na 68:59, a onda minut prije kraja prvi put stigla i do 12 poena prednosti (74:62).

To je bio i odlučujući trenutak meča, jer se Mornar u posljednjoj dionici više nije uspio oporaviti od tog udarca, a posljednje dileme su otklonjene sredinom posljednje četvrtine, kada je Primorska povela 89:73…

U barskom timu bolji od ostalih bili su Džejkob Pulen sa 19 piena i sedam asistencija, Derik Nidam sa 15 poena i Damir Markota sa 13 poena i osam skokova.

Primorsku je do pobjede vodio Lens Kristofer Heris sa 23 poena, Žan Mark Šiško je upisao 16 poena i asistencija, dok su po 14 poena postigli Stefen Holt i Alen Hodžić.

Mornar u petom kolu, 2. novembra, dočekuje neporaženu Cedevita Olimpiju, koja je večeras savladala Partizan 85:69.

Prije toga, Barane očekuje gostovanje Njižnji Novgorodu, u trećem kolu FIBA Lige šampiona.

Primorska – Mornar 101:83 (26:26, 20:21, 28:17, 27:19)

Kopar – „Arena Bonifika“. Gledalaca: 1.200. Sudije: Obrknežević (Srbija), Radojković (Hrvatska), Arsenijević (Srbija).

Primorska: Holt 14 (4-4), Heris 22 (1-0), Čakarun 6, Barič, Kosi, Lazić 5, Marinković 12 (2-0), Hodžić 14 (3-2), Jagodić Koridža 11 (3-1), Dimec 1 (2-1), Šiško 16 (2-2), Vončina.

Mornar: Pulen 19 (7-6), Nidam 15 (2-1), Jelenić, Mugoša 2 (2-2), Rejli-Ros 4, Begić 5 (4-1), Vujošević, Voler 10 (2-2), Markota 13 (5-3), Vranješ, Bjelica 12, Luković 3 (2-1).

vijesti.me / foto: Ziga Mikeli