U okviru 17. kola regionalne ABA lige ekipa Primorske napravila je pravu senzaciju slavivši na gostovanju Cedevita Olimpiji rezultatom 72:69.

Domaćin je u Ljubljani dočekao svoje slovenačke kolege kao veliki favorit, no na kraju je okusio gorčinu poraza.

Već od prve četvrtine Primorska je preuzela vodstvo i kontrolu meča, ali nije uspjela da se rezultatski ‘odlijepi’. U posljednju četvrtinu ušlo se egalom, a tu je bolje počela igrati Olimpija koja je došla do prednosti šest minuta prije kraja meča.

Ipak, u posljednjim trenucima Primorska pravi seriju i dolazi do pobjede poenima u samom finišu. Pogodio je Marko Luković za trijumf gostiju.

Alen Hodžić je bio najefikasniji u gostujućim redovima sa 16 poena, a jedan manje dodao je Marko Luković. Bosanskohercegovački reprezentativac Aleksandar Lazić bio je vrlo dobar, sa devet poena, šest skokova i tri asistencije.

S druge strane Jaka Blažić je postigao 14, dok je bivši Zmaj, Andrija Stipanović, postigao četiri poena.