Na 3. međunarodnom košarkaškom turniru za dječake i djevojčice “Basket cup 2015.”, odžanom na Ilidži, bosanskohercegovački klubovi osvojili su tri prva mjesta.

Dvije titule u konkurenciji dječaka izborili su ekipe Real Way iz Sarajeva u kategorijama U14 i U16, dok su djevojčice Brčanke iz Brčkog slavile u kategoriji U14.

Na turniru je učestvovalo 40 ekipa iz Slovenije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, s više od 500 mladih košarkaša i košarkašica u kategorijama dječaka i djevojčica od 12 do 16 godina.

Tokom trodnevnog turnira ukupno je odigrano 90 utakmica u šest kategorija. Pod pokroviteljstvom Općine Ilidža, uspješan organizator takmičenja bio je Košarkaški klub “Impuls”. Plasmani po kategorijama:

Dječaci: U13: 1. AS Herceg Novi (CG), 2. Stražišće Kranj (Slo), 3. Ježica Ljubljana (Slo); U14: 1. Real Way Sarajevo (BiH), 2. Bosna Sarajevo (BiH), 3. Spars Sarajevo (BiH); U 16: 1. Real Way Sarajevo (BiH), 2. Ježica Ljubljana (Slo), 3. Bosna Sarajevo (BiH);

Djevojčice: U 13: 1. Triglav Kranj (Slo), 2. Igman Istočna Ilidža (BiH), 3. Konjic (BiH); U 14: 1. Brčanka Brčko (BiH), 2. Igman, Istočna Ilidža (BiH), 3. Winner Zenica (BiH). U16: 1. Stražišće Kranj (Slo), 2. Mladost, Gacko (BiH), 3. Konjic (BiH).