Košarkaš Marko Rikalo demantovao je navode koji su se pojavili u medijima u vezi s navodnom aferom oko namještanja utakmica u Brazilu, ističući da nije učestvovao ni u kakvim sumnjivim radnjama.
Sport Klub je ranije objavio informaciju da je FIBA pokrenula istragu zbog sumnjivih rezultata na dvije utakmice brazilskog kluba Rio Klaro, uz navode da je na te mečeve u kladionicama uložen veliki novac. Među igračima koji su se našli u medijskim spekulacijama pomenuto je i ime Marka Rikala.
Bivši košarkaš Leotara, Slobode, Bratunca, te klubova iz Češke i Mađarske, za MeridianSportBH je pojasnio da u jednom od spornih mečeva uopšte nije bio u sastavu ekipe, dok je u drugom imao zapaženu ulogu na terenu.
„Imao sam ugovor do 26. novembra i niko mi nije dao otkaz. Dogovor je bio da nakon turneje u Riju odem kući. U prvoj spornoj utakmici bio sam treći najbolji strijelac ekipe, iako se navodno radilo o meču u kojem je trebalo da bude što manji broj poena. U drugoj utakmici nisam ni bio u sastavu, jer sam ranije raskinuo ugovor i vratio se u Trebinje kako bih prisustvovao rođenju djeteta, što se može lako provjeriti“, rekao je Rikalo.
On je dodao i da u klub nije došao preko Svetozara Popovića, kako su pojedini mediji naveli, već putem menadžerske agencije.
„Popović me nije doveo u klub, niti sam ga ikada vidio“, zaključio je Rikalo.
FIBA se zasad nije zvanično oglašavala o detaljima istrage.


