Gran Canaria je u dubokoj krizi. U prvom kolu prvenstva uspjela je nakon produžetaka svladati Bilbao, ali nakon toga nanizala je četiri teška poraza. U te četiri utakmice samo jednom je izgubila s manje od 20 poena razlike i to protiv Zaragoze 88:71.

U četvrtak je još jednom teško stradala i to protiv Estudiantesa koji je loše otvorio sezonu s tri poraza pa sada povezao dvije pobjede, prvo u prošlom kolu protiv Fuenlabrade pa sada protiv Gran Canarije.

U ovom susretu na kraju prvog poluvremena još nije bilo naznaka da bi Gran Canaria mogla tako potonuti, ali u nastavku susreta potpuno se raspala, izgubila drugo poluvrijeme 54:34 i na kraju je Estudiantes odnio pobjedu 94:68.

Ključ leži u dvije statističke kategorije, Estudiantes je za tricu šutirao 15/30 te je skupio čak 23 skoka više od gostiju.

U domaćem sastavu po 15 poena upisali su John Roberson i Alessandro Gentile (devet skokova) dok je Victor Arteaga dodao 14 poena i 13 skokova.

Kod gostiju Matt Costello završio je sa 16 poena i pet skokova, a Jacob Wiley dodao je 13 poena i šest skokova.