Košarkaški savez Herceg-Bosne je izdao saopštenje, ali bez pečata i potpisa, izjavio ja za portal BHbasket jedan od dugogodišnjih košarkaških radnika u tom dijelu BiH.
Saopštenje je tempirano noć prije današnjeg sastanka “srpskih klubova” učesnika Lige BiH koji je zakazan u Banja Luci.
U saopštenju se, recimo, HKK Širokom ne dozvoljava da ima poseban status, odnosno da se bori za svoja legitimna prava dok se u istom momentu podržavaju zahtjevi KK Igokee koja se, također, bori za svoja prava.
Pomalo neshvatljivo, ali šta da se radi. Liga BiH startuje 3. oktobra, izvučeni su parovi, određen raspored i ni jedno saopštenje i nikakvi zaključci sa sastanaka neće odložiti početak prvenstva BiH.
E.S.


