U Sarajevu je ovih dana utrka koji će klub skupiti više članova FK Sarajevo ili FK Željezničar. Svakako da treba pozdraviti ovakav gest Sarajlija da iskažu ljubav prema sportskim brendovima BiH. Ujedno i sjajna kampanja klubova, posebno kada je u pitanju Željezničar koji se nalazi u nezavidnoj finansijskoj situaciji.
Akcija članstva pokrenuo je i KK Bosna pred početak košarkaške sezone. Međutim odziv je slab ili bolje reći nikakav kada je u pitanju nekadašanji prvak Evrope. I ovaj podatak dovoljno govori da je Sarajevo okrenulo leđa svom simbolu. Za kampanju Bosne kao da se i ne zna, ili se na nju gleda kao na siroticu kojoj dovoljan burek ili sendvič da preživi jedan dan, a za sutra neka se snađe sama. Sarajevo i danas prepoznaju Bosni, ali glavni grad ne prepozna svoj simbol sada kada mu najviše treba. Bosna nije sadake već za ponos!
N.S.


