HomeBhbasketReprezentacijaSjajan debi novog Zmaja protiv Fenera

Sjajan debi novog Zmaja protiv Fenera

Budući košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine John Danel Roberson upisao je sjajan debi u pobjedi svog Galatasaraya nad Fenerbahceom rezultatom 80:75 na gostovanju.

U velikom istanbulskom derbiju večeras su se sastali Fenerbahce i Galatasaray, a gosti su napravili pravu senzaciju savladavši euroligaški sastav Fenera u okviru turske Superlige.

Odličnu partiju, u svom debiju za Galatasaray, upisao je John Danel Roberson, američki košarkaš koji je dobio pravo nastupa za Bosnu i Hercegovinu.

Iako nije bio među igračima sa najvećom minutažom, Roberson je bio veoma efikasan. Za 20 minuta na parketu upisao je 15 poena uz šut za tri poena tri od četiri.

Jedini efikasniji košarkaš u pobjedničkom sastavu bio je Zachary Auguste sa 17 poena, dok je u poraženom sastavu Nando De Colo postigao 15.

Nakon 20 odigranih utakmica, Fenerbahce je treći na tabeli Superlige sa omjerom 15 pobjeda i pet poraza, dok je Galatasaray peti sa omjerom 14:6.