HomeEntitetske ligeA2Sjajni Mevludin Bešo sa 33 poena predvodio Gradinu iz Tešnja do pobjede

Sjajni Mevludin Bešo sa 33 poena predvodio Gradinu iz Tešnja do pobjede

U okviru 2.kola A2Lige FBiH u SRC Tešanj su se sastale domaća “Gradina”Tešanj i KK” Bihać”
U veoma neizvjesnoj i kvalitetnoj utakmici zasluženo je slavila ekipa Gradine rezultatom 74:67.

Meč je tokom cijelog susreta bio neizvjestan, i publika je mogla da uživa u dobrim potezima igrača na terenu.

Dobro su gosti iz Bihaća ušli u utakmicu i šutem za 3 poena razbijali odbranu Gradine i tako prvu dionicu dobili sa rezultatom 20-17.

Nastavilo se tako i u nastavku gdje Bešo sa jedne a Buljubašić sa druge strane pogađaju šuteve.
Treba istaći da se na početku druge četvrtine povrijedio igrač gostiju Buljubašić koji nije mogao nastaviti utakmicu.

Druga četvrtina je završena rezultatom 21-21 te tako se na odmor otišlo sa prednosti gostiju 41-38.

U drugom poluvremenu Gradina dolazi do bolje igre i treći dionicu dobija rezultatom 22-18.

U posljednjoj četvrtini igralo se čvrsto u odbrani posebno domaćeg tima koji su gostima dopustili samo 8 poena te tako došli do pobjede nošeni i tešanjskom publikom koja je gromoglasno nagradila svoje košarkaše.

Najefikasniji strijelci na utakmici bili su kod domaćih sjajni Mevludin Bešo sa 33 poena kod gostiju iz Bihaća Jones je postigao 29 poena.

Dvocifreni kod domaćina su još bili Turkić i Dovadžija sa po 12 poena.

Gradina je došla do druge pobjede u sezoni, dok je ekipi Bihaća ovo bio drugi poraz.

Iduće kolo naša Gradina putuje u Bihać gdje će odigrati utakmicu protiv ekipe “Željo 1971” Bihać.

Čestitke ekipi na pobjedi, i hvala svim navijačima koji su došli podržati naš klub.

Igraču gostiju Buljubašiću KK Gradina Tešanj želi što brži oporavak.