Danas je u sportskoj dvorani OŠ “Solina” održano Gradsko školsko prvenstvo u odbojci za djevojčice Grupa „A“.
Ekipe učesnice:
1. OŠ „Solina“ prof. Vesna Omeragić
2. OŠ „Jala“ prof. Adnan Hodžić
3. OŠ „Pazar“ ekipa se nije pojavila
4. OŠ „Breške“ prof. Harun Nurkanović
5. OŠ “Miladije” ekipa se nije pojavila
U odigranim utakmicama postignuti su slijedeći rezultati:
1. OŠ “Jala” : OŠ “Breške” 2 : 0 (25:14, 25:17)
2. OŠ “Breške” : OŠ “Solina” 2 : 1 (23:25, 26:24, 15:12)
3. OŠ “Solina” : OŠ “Jala” 0 : 2 (12:25, 08:25)
Plasman ekipa:
1. mjesto OŠ “Jala”
2. mjesto OŠ “Breške”
3. mjesto OŠ “Solina”
Nakon odigranih utakmica Grupe “A” u finale se plasirala ekipa OŠ “Jala”.
Gradsko prvenstvo osnovnih škola u odbojci za djevojčice se nastavlja u četvrtak 22.11.2018. godine Grupa “B” u sportskoj dvorani OŠ “Centar” sa početkom u 9,00 sati.
Ekipe učesnice:
1. OŠ „Slavinovići“
2. OŠ„Brčanska Malta“ -1
3. OŠ „Centar“
4. OŠ „Simin Han“
5. OŠ „Gornja Tuzla“
Pokrovitelj Gradskog školskog prvenstva je Grad Tuzla, Ministarstvo za kulturu , sport i mlade i Pedagoški zavod TK-a a organizator je Sportski savez grada Tuzla.



