U srijedu 04.12.2019. godine održano je finale Gradskog prvenstva srednjih škola u košarci za omladince.
Ekipe učesnice :
Grupa “A”
1. mjesto ekipa MS Hemijska škola
2. mjesto ekipa Srednja medicinska škola
Grupa “B”
1. mjesto ekipa Gimnazija Ismet Mujezinović
2. mjesto ekipa Elektrotehnička škola
U odigranim utakmicama postignuti su slijedeći rezultati:
1. Hemijska škola : Elektrotehnička škola 32:29
2. Gimnazija Ismet Mujezinović : Medicinska škola 49:33
3. Medicinska škola : Elektrotehnička škola 26:36
4. Gimnazija Ismet Mujezinović : Hemijska škola 51:53 u regularnom dijelu bilo je 45:45 a nakon produžetaka 51:53 za Hemijsku školu.
Dvije najbolje plasirane ekipe u konkurenciji omladinaca nastavljaju takmičenje na kantonalnom nivou.


