HomeBhbasketSloboda srušila Leo u Mejdanu (FOTO)

Sloboda srušila Leo u Mejdanu (FOTO)

Tuzlanski košarkaši stigli su do veoma važne pobjede u jednom od derbija 17. kola Lige 12. Na parketu Mejdana pred oko 2.500 gledalaca porazili su drugoplasirani Leotar sa 84:72.

Utakmica je otvorena sa mnogo nervoze, a rezultat toga je i kraj četvrtine sa ishodom 12:10. Griješilo se na obje strane, a igrale su se čvrste odbrane.

Sloboda je do prve prednosti došla nakon što je Jurković vezao pet poena 9:8.

Domaći su furiozni u drugoj četvrtini. Trijke ubacuju Jurković i Hasandić, a prednost se penjala do 35:22.

Sloboda je digla prednost 21. minuti na 45:27. Tuzlaci su održavali razliku, a kada se povrijedio Šakotić bilo je jasno da će Trebinjci do preokreta.

Treća dionica okonlana je rezultatom 70:49, a tračak nade za goste pojavio se kada su smanjili 79:70. U tim trenucima bilo je neshvatljivih sudijskih odluka, ali o tome ćemo drugom prilikom.

Jurković je bio prvo ime utakmice, pogađao je kada je bilo najpotrebnije za ukupno 20 poena. Hasandić je postigao 15, a Petrić 12. Kod gostiju Radisavljević je postigao 15, Aleksić 12, Pelkić 11…