Sloboda je u Tuzli u okviru redovnog kola bh. prvenstva bila domaćin bh.viceprvaku Spars Realway. Pobjeda je pripala rezultatom 87:75.

Gosti na početku imaju vodstvo 8:4. Domaćin serijom poena dolazi do 13:9. Spars uzvraća i prva dionica se završava 15:16 za goste. Drugu četvrtinu bolje igraju Tuzlaci u 18. minuti vode 30:24, na odmor odlaze sa vodstvom 37:31.

Treći period domaći i gosti otvaraju tricama po dvije na obje  strane. Sloboda u 24 minuti dolazi po prvi put do dvocifrene prednosti 48:38. Spars pokušava da smanji vodstvo domaćina, koji uspijeva zadržati dvocirenu razliku do kraja trećeg perioda.

Sloboda u posljednjoj dionici povećava prednost. Spars gubi ritam da bi konkretno ugrozio vodstvo Tuzlaka koji dolaze do trijumfa u derbiju kola.

Najefikasniji kod Slobode bili su Manjgafić 16, McKnight i Grubor po 12 i Čampara 10 poena. Kod Sparsa Strong 17, Vrabac 13, Klažvar 11 poena.