Poslije pet odigranih kola rukovodstvo KK Posušje, prema našim izvorima, razmišlja o istupanju iz Lige Bosne i Hercegovine.
Odluka će, navodno, biti donesena večeras ili sutra ujutro.
Posušje je u 5. kolu trebalo biti domaćin Borcu, ali je išlo na gostovanje u Laktaše. Na trenutnom su omjeru 0-5.
Ukoliko donesu nepopoluranu mjeru naredne tri sezone neće se moći vratiti u Ligu Bosne i Hercegovine.
Pošto nije počelo prvenstvo u Ligi H-B Posušje, prema našem izvoru, planira se uključiti u ligi pod patronažom tog saveza.
Mehanizama za kažnjavanje Posušja nema, izuzev suspenzije od tri godine koju je nedavno “idržao” zenički Čelik.
Ukoliko Posušje istupi, Liga BiH će biti okrnjena za jednog člana, odnosno u Ligi BiH imat ćemo 13 klubova i svake sedmice jedna ekipa će biti slobodna.
E.Sk



