HomeBhbasketLiga BiHSpars Realway u režiji Gegića uvjerljiv protiv Čapljine

Spars Realway u režiji Gegića uvjerljiv protiv Čapljine

Košarkaši Spars Realwaya upisali su prvenstvenu pobjedu u zasotalom susretu bh. lige protiv ekipe Čapljine na svom terenu rezultatom 92:67

Osvajač Kinđetovog kupa aposlutno je konotrilio utakmicu čitavim njenim tokom. Na odmr su Sarajlije otišle sa +17, rezultatom 47:30. U trećoj dionici Čapljina pokušava da spusti zaostatak na jednocifrenu prednost. Gosti ne poentiraju, dok domaćin realizuje napade i u psoljednjih 10 minuta ulazi vodstvom 66:42.

U posljednjoj četvrtini bilo Spars Realway održava vodstvo i mirno susret privodi kraju u svoju korist. Gegić sa 18 poena i 11 skokova predvodio je Sarajlije, Albijanić 14, Ilić 12, Kamenjaš i Buza po 10 poena. Kod gostiju Ivelja 21, Jugović 11 i Milin 10 poena.