Utakmica Sparsa i Vogošće bila je lišena bilo kakve rezultatske neizvijesnosti. Domaći su poveli sa 8:0 i odmah stavili do znanja da ih u ovoj utakmici zanima samo pobjeda.
Gosti su zatražili time-out, postigli prve poene, ali već u prvom periodu Spars ima dvocifrenu prednost 16:6. Do kraja prvog perioda Vogošća se pokušavala vratiti u igru, prednost domaćih je oscilirala od 5 do 10 poena prednosti, a na dvominutni predah otišlo se kod rezultata 26:19.
U drugom periodu Vogoščani su bili najkonkretniji. Limitirali su domaće na samo 15 poena, ali su i oni u tom razdoblju postigli 14, pa je Spars na odmor otišao sa osam poena viška.
U trećem periodu ugasile su se nade Vogošćana da na Grbavici mogu do iznenađenja. Prednost Sparsa rasla je prema 20 poena prednosti i na taj način posao zbog kojeg su istrčali na parket bio je okončan.
Utakmica je okončana rezultatom 79:67.
Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Manjgafić sa 19 poena, a svojoj statistici dodao je i devet skokova, dok su za njim slijedili Biberović sa 12, Jospiović sa 11, te Rogić sa devet postignutih poena. Kod gostiju najviše poena postigao je Fazlić ukupno 20, dok je Warner postigao 13, a Mustafica 10.
V.Bo


