HomeRegionalni basketABA ligaSplit razbio Cibonu u Zagrebu

Split razbio Cibonu u Zagrebu

Košarkaši Splita deklasirali su Cibonu u 19. kolu ABA Lige i najavili borbu za playoff regionalnog natjecanja…

U petom međusobnom dvoboju ove sezone Split je došao do treće pobjede nad Cibonom, ali prvi put je trijumf odnio gost. Splićani su u Draženovu domu u Zagrebu slavili 90:72.

Izvrsnom drugom četvrtinom koja mu je pripala 30:14 Split je na poluvremenu vodio s velikih 19 razlike (49:30), a serijom 14:0 zaključio je treći dio igre i u zadnju četvrtinu ušao s najvećih 26 poena prednosti (72:46).

Tu je, jasno, sve bilo riješeno i zadnjih deset minuta igralo se gotovo pa revijalno, iako je zasigurno Ciboni bilo stalo da barem ublaži poraz, u čemu je i uspjela.

Split je do pobjede predvodio Shannon Shorter s 19 koševa, od čega 12 slobodnih bacanja, šest skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte, a izvrsno je odigrao i Lewis Sullivan sa 16 koševa i 11 skokova. Mavra je ubacio 13, Tišma 11, a Ukić 10. Kod Cibone je najefikasniji bio Lovro Mazalin s 15 koševa.

Split je ovom pobjedom nakon nepotpunog 19. kola preskočio Cibonu na ljestvici i sada je osmi s omjerom 8-11. Cibona je deveta na 7-12. Prvih osam momčadi nakon 26 kola ulazi u doigravanje.