HomeINObasketFIBA takmičenjaSrbija savladala Finsku u Beogradu

Srbija savladala Finsku u Beogradu

Srbija je na startu kvalifikacija za Eurobasket 2025. na domaćem terenu pobijedila Finsku 77:61.

Srbija je pobjedom počela kvalifikacije, ali nimalo lako nije došla do pobjede protiv Finske, koja je imala mnogo šuteva za tri poena, koja je igrala brzu košarku i zadala dosta problema selektoru Svetislavu Pešiću.

Imala je Finska u trećoj četvrtini devet poena prednosti (48:39), ona je Srbija na pogon Alekse Avramovića dobro odigrala drugi dio treće četvrtine naravila seriju 19:3 i pred posljednjih 10 minuta je rezultat bio 58:51 za Srbiju.

Nastavila je domaća ekipa u istom ritmu i početkom posljednje dionice su došli do 65:51 i tu su meč prelomili u svoju korist.

Kapiten Luka Mitrović je bio najefikasniji sa 19 poena, Aleksa Avramović je ubacio 18. Na drugoj strani Mikael Vantunen najbolji sa 11 poena.

Srbija u ponedjeljak gostuje u Gruziji, koja je izgubila u gostima od Danske 75:69.