Košarkaši FMP-a će u 24. kolu ABA lige u Železniku dočekati ekipu Partizana, a taj susret je najavio trener domaćeg tima, Nenad Stefanović.
Stefanović je istakao da je ovo utakmica u kojoj nemaju šta izgubiti.
“Kao što uvijek kažem i mojim igračima, očekuje nas zaista laka utakmica u kojoj nemamo apsolutno ništa da izgubimo. Igramo protiv ekipe koja igra jednu zaista odličnu košarku ne samo na nivou ABA lige, nego i Evrope. Ako sve bude kako treba, a vjerujem da će biti, igraće i top8 Evrolige. Vidi se velika razlika u ovogodišnjim i prošlogodišnjim igrama, zna se čiji je to pečat i tu nema mnogo šta da se priča.
Mi da bismo napredovali, moramo da igramo sa najboljima, ove utakmice tako i doživljavamo. Želimo da se prikažemo u što boljem svjetlu, apsolutno da budemo rasterećeni, da damo sve što imamo u ovom momentu. Želimo da vidimo gdje smo u odnosu na jedan takav tim, nemamo šta da izgubimo, možemo samo da dobijemo. Stručni štab, kao i svi igrači, raduju se utakmici sa Partizanom” – rekao je Stefanović.
Susret ova dva tima je na programu u ponedjeljak od 20 časova.


