Damir Markota od sljedećeg bi tjedna trebao postati novi član Cedevite. Specijalizirani portal Sportando izvijestio je da je između Šveđe i zagrebačkog kluba sve dogovoreno i da bi trebalo uskoro postati i službeno.
Bivši hrvatski reprezentativac raskinuo je ugovor s turskim Ušakom, u koji je stigao ljetos nakon dvije godine u Istanbulu, i to, navodno, zbog svađe s glavnim trenerom, pa su se Turci odlučili riješiti Markote koji je u dosadašnjem dijelu zabijao je 10,7 poena uz 4,7 skokova u prosjeku.
Cedevita, koja će uz Markotu nakon skorog povratka Marka Arapovića imati četiri četvorke, bit će jedan od mnogih klubova u Markotinoj karijeri. Prije Ušaka i Istanbula nosio je dres Zaboka, Cibone, Milwaukee Bucksa, Tulsa 66ersa, Spartaka iz St. Petersburga, Žalgirisa, Menorce, Olimpije, Zagreba, Bešiktaša, Brosea i Bilbaa.


