U ponovljenoj utakmici između RMU Banovići i Play offa ubjedljivu pobjedu za titulu prvaka odnijele su Sarajke. Potpuno zasluženo, jer kakvu drugačiju konstataciju izvući ako su gošće u dva navrata držale domaće na manje od dvocifrenog broja poena u periodu.
U drugom periodu bilo je pomalo nevjerovatnih 3:15. Domaće su tek u četvrtom periodu ostvarile prednost 21:12, ali do preokreta nisu mogle.
Do prve titule prvaka BiH Play off su predvodile Nikolina Džebo sa 18 poena i 10 skokova, te Nikolina Babić, Anđela Delić i Ivana Blažević sa po 11 poena.
U redovima domaćih sve igračice su odigrale ispod svojih mogućnosti. Najefikasnija je bila veteranka Dajana Bugarin sa 16 poena i 8 skokova.
E.D.S.
Foto: Darko Zabuš



