Marko Trbić šef stručnog štaba nakon poraza od Primorske izjavio je da su gosti iz Slovenije došli do zaslužene pobjede.
“Čestike ekipi Primorske na zasluženoj pobjedi. Mislim da smo se mi dobro držali 25-30 miuta, ali prije svega proradila je njihova snaga pod košem. Mislim da pobijedili onom u čemu su zaista jaki, to je Kuriža i Marinković, oni su nam napravili veliki problem pod košem. Sve što smo pokušali da izrotiramo, pomognemo bili smo kažnjeni šutem za tri poena. S druge strane mi nismo odigrali napadački ni blizu na nivou, kako realno možemo. Puno šuteva smo promašili, ali to nikako ne umanjuje kvalitet u odbrani igre Primorske. Još jednom čestitke ekipi Primorske. Nadam se da ćemo u sljedećim utakmicama igrati mnogo bolje”, izjavio je Trbić.
Spars je poražen u Sarajevu od Primorske rezultatom 54:69.
ABA druga liga


