HomeINObasketEuroleagueŽeljko ni dana ne može bez Partizana

Željko ni dana ne može bez Partizana

Trener Fenerbahčea Željko Obradović govorio je o uticaju koji je legendarni Aleksandar Nikolić imao na njegovo poimanje košarke i života.

U novu sezonu Fenerbahče ulazi kao vicešampion Evrope, sa ciljem da titulu vrati u Istanbul.

‘Euroliga je teško takmičenje. Pojedini klubovi su promenili sastave. Sve ih posmatramo i vjerujem da ćemo biti spremni za novu sezonu”, objašnjava Obradović.

A kada se govori o Euroligi, srpski stručnjak je morao da spomene titulu sa Partizanom osvojenu 1992.

“Aleksandar Nikolić je posebno ime za mene. Od njega sam naučio sve o košarci i o životu. Prisustvovati njegovom treningu bilo je jedno od najvažnijih iskustava u životu. Pamtim ga po mnogo čemu, ali ispričaću vam jednu priču. Kada smo pobjedili Huventud i osvojili Euroligu sa Partizanom, on mi je čestitao i rekao da se nada da ću osvojiti još mnogo trofeja. Nisam tada ni zamišljao šta će sve da se desi. On je uvjek bio u pravu”, dodao je Obradović.

Fener, koji je prethodne tri sezone igrao finale Evrolige (skor 1-2), i ove je jedan od glavnih favorita za osvajanje elitnog takmičenja.

Sportklub.rs



Uz PayPal sa nekoliko klikova na siguran način možete podržati naš rad. E-mail za donacije putem PayPal-a je skokic.e@gmail.com

DA LI STE PROČITALI?

Najnovije